
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 437 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Accuracy | 2.4 % |
| Power Dissipation | 437 mW |
| Threshold Voltage | 2.63 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 25 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Nominal Supply Current | 25 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.69 V |
| Undervoltage Threshold | 2.63 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.69 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.57 V |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$1.44806
Ext.Price$1.44806
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.44806 | $1.44806 |
| 10 | $1.20720 | $12.07200 |
| 25 | $1.10890 | $27.72250 |
| 50 | $1.01860 | $50.93000 |
| 100 | $0.93566 | $93.56600 |
| 300 | $0.86986 | $260.95800 |
| 500 | $0.80869 | $404.34500 |
| 1000 | $0.77843 | $778.43000 |
